משכנתא היא הרי ההתחייבות הפיננסית הגדולה ביותר שאנו עושים בחיינו, חוץ מהחיסכון לפנסיה זה הצעד הכלכלי שכולל את הסכומים הכי גדולים. לכן הגיוני לשאוף לבחור את המסלול המתאים והמשתלם ביותר מול הבנק.

אם יש לכם משכנתא ואתם לא עומדים בתשלומים, שוק המשכנתאות מציע אפשרויות זולות ואתם עדיין במסלול ריבית יקר או אם אתם פשוט רוצים לקבל ייעוץ משכנתא אובייקטיבי ואיכותי לקראת רכישת דירת חלומותיכם – פנו אלינו היום לקביעת יעוץ משכנתאות ונוכל לעזור לכם לבצע התאמת משכנתא לצרכים וליכולות שלכם.

כל כך הרבה מסלולים לבחור מהם – עושים סדר בבלאגן

מעבר לעובדה שמדובר על התחייבות פיננסית גדולה מאוד וכזו שתלווה אתכם שנים רבות, כאשר ניגשים לבנק לברר על משכנתא מיד מתחילים לזרוק לכם מסלולי משכנתא שונים, מגוונים ובעיקר מבלבלים. דרכנו תוכלו לקבל יעוץ משכנתא ברור, אובייקטיבי ועל פי מדדים רלוונטיים.

מסלולי המשכנתאות המרכזיים בשוק הם:

מעבר לכל אותם סוגי משכנתא נפוצים ומרכזיים יש פתרונות ייחודיים וספציפיים כגון משכנתא לתושבי חוץ שמציעה דרך מימון יעילה לאנשים שלא גרים רק בישראל לרכוש נכס. כמו כן בבחירת סוגי משכנתא יש לקחת בחשבון את הנושא של זכאות למשכנתא שמציע הטבות מטעם המדינה ללוקחי משכנתאות.

לכל מסלול משמעות כספית

סוגי משכנתא שונים משמעותם השלכות כספיות על הלווים. מסיבה זו חייבים להיות עם היד על הדופק, לקבל ייעוץ משכנתא איכותי ובלתי תלוי ובמידת הצורך לבצע מחזור משכנתא שמתאים למצב הלווים ומצב השוק. למשל, ריבית משכנתא במסלול משתנה תהיה אטרקטיבית וזולה במצבי ריבית נמוכה אך יקרה מאוד כאשר הריבית עולה במשק, כך גם לגבי הפריים.

החשיבות של בחירת משכנתא נכונה

בחירה נכונה של משכנתא ו/או תמהיל משכנתא היא קריטית וההבדלים עשויים להגיע לעשרות ומאות אלפי שקלים בטווח הארוך, זו באופן כללי הסיבה המרכזית מדוע כל מי שבוחן לקיחת משכנתא חייב לקבל יעוץ משכנתאות. מעבר לקרן, הסכום שמקבלים בתור הלוואה ושלו אתם זקוקים לרכישת הדירה, למשכנתא יש עלויות בדמות ריבית משכנתא ואפשרות להצמדה למדד לצד עמלות נוספות שמשלמים לבנק ועלויות הביטוחים, לכן כל שינוי בשיעור של ריבית משכנתא וההבדלים בין המסלולים השונים יוצרים הפרשים בעלות המשכנתא.

אנשים שבחרו משכנתא לא מתאימה ישלמו בסופו של דבר יותר כסף וגם מודל ההחזרים פחות יתאים ליכולות האמיתיות שלהם. את היעוץ המקצועי צריך לקבל מתחילת התהליך ובאופן אובייקטיבי, אך גם אם בוחרים מסלול לא מתאים או נקלעים למצב בו רצוי לעבור מסלול – תהליך מחזור משכנתא מאפשר לעשות זאת באופן יעיל וזמין.

מדוע כדאי לכם למחזר משכנתא

מחזור משכנתא הוא תהליך אפשרי שלווים רבים לא מודעים אליו או לזמינות שלו, עבור אנשים רבים בישראל כדאי לבצע מחזור ובכך גם לחסוף כסף וגם להתאים את אופי ההחזרים למצב. מחזור משכנתא שנעשה לאחר יעוץ מקצועי מאפשר לשנות את מסלול המשכנתא, למשל כאשר המשכנתא במסלול ריבית קבועה וגבוהה אך הריבית במשק נמוכה מאוד. ניתן לבצע מחזור משכנתא כאשר התשלומים לא תואמים ליכולות ההחזר של הלווים – בין אם הם גבוהים מדי או נמוכים מדי.

החשיבות של יעוץ משכנתא אובייקטיבי ומקצועי

כאשר ניגשים ליועץ המשכנתאות בבנק, בפועל הוא לא יכול להיות אובייקטיבי כי הוא מייצג גוף שרוצה להרוויח מהמשכנתא שלכם. לכן יעוץ משכנתא אמיתי, אובייקטיבי ומקצועי הוא חשוב וממש הכרחי. רק יעוץ משכנתאות בלתי תלוי, שבו ליועץ אין אינטרס כלכלי כלפי ספק משכנתאות כזה או אחר, בוחן את התמונה הכוללת של הלווים ומרכיב עבורם מסלול משכנתא מתאים ומשתלם כלכלית.