למה חשוב לקנות דירה חדשה בליווי של יועץ משכנתא?

ייעוץ משכנתא נכון!חסכון רב בכסף!

רכישת דירה היא אחת ההחלטות הגדולות והמשמעותיות ביותר שאדם או משפחה לוקחים על עצמם. סביר להניח כי עבור מרביתם מדובר בהוצאה הכספית הגדולה ביותר שתהיה להם ושתלווה אותם לאורך תקופת זמן ארוכה. 

כאשר אנו מתלבטים לגבי רכישת דירה ישנם לבטים נוספים מעבר למבנה עצמו כמו קרבה לבית הספר או למקום העבודה, התניידות מהמקום, קרבה למרכזים רפואיים או מבני דת וכדומה. זאת בנוסף ללבטים לגבי בית פרטי או דירה בבניין, מרפסת או גינה וכדומה. אך כל ההחלטות האלו עומדות על החלטה אחת חשובה ביותר והיא התקציב המיועד למטרה זו, וכמה מתוכו יש לקחת כהלוואה מהבנק. הלוואה זו נקראת משכנתא.

מהי משכנתא ואילו גורמים משפיעים עליה?

משכנתא היא ההלוואה הניתנת מהבנק לצורך רכישת דירה או בית. במרבית המקרים, מדובר בסכום כסף גדול במיוחד, אשר מהווה את עיקר התקציב של רכישת הדירה. יש מי שאף רוכש את הדירה כמעט ללא הון עצמי כלל.

משכנתא, ככל הלוואה אחרת, יש להחזיר בתשלומים חודשיים למשך תקופה ארוכה עד לסיומה. גובה ההחזר החודשי נקבע בהתאם לכמה גורמים שונים – סכום הכסף הנלקח, זמן פירעון ההלוואה וכן תמהיל ההחזרים הנבחר בהתאם לריביות המוצעות בבנק.

לרוב מדובר בהוצאה של אלפי שקלים, אשר מהווה חלק משמעותי מהתקציב המשפחתי, ויש לתת עליה את הדעת כדי שלא תהווה מעמסה על התקציב, והמשפחה תוכל לעמוד בה לאורך שנים ארוכות. כדי לעשות זאת, יש לקחת בחשבון את כל הגורמים וכן את הצפי העתידי הכלכלי של המשפחה.

יועץ משכנתא – לעשות סדר בבלגן

ההחזר החודשי כאמור מושפע ממגוון גורמים שונים, חלקם אישיים וחלקם תלויים בבנק. כיוון שכך, כל תמהיל הוא אישי ומותאם במדויק לאדם הנדרש לו.  

יועץ משכנתא תפקידו לפלס את דרכם של הלווים בתוך סבך המשתנים והגורמים המשפיעים על ההחזר החודשי, כמו גם לבצע עבורם את הבדיקות וההשוואות הדרושות כדי לתפור להם, בסופו של תהליך, את החליפה המתאימה במיוחד למידותיהם.

בשלב ראשון יברר היועץ עם הלווים מהן דרישות הלווים וצורכיהם, מהן מגבלותיהם ומה הן יכולותיהם הכספיות הנוגעות ישירות להחזר החודשי.

לאחר מכן, יוכל היועץ לפנות אל הבנקים השונים, לברר מהן הריביות המוצעות בהתאם לנתונים אלו ואף להתמקח איתם כדי להקטין אותן עד כמה שניתן.

לסיכום, יועץ משכנתאות מקצועי וטוב יידע להסביר ולהדריך את הלווים בנוגע לאפשרויות השונות המוצעות בבנקים השונים, יידע להנחות את הלווים בהתייחס למסמכים ולאישורים שעליהם להגיש לבנק וילווה אותם לכל אורך התהליך עד לקבלת ההלוואה.

בנוסף, יוכל איש המקצוע לייעץ בנוגע לאפשרויות השונות הנוגעות לפירעון מוקדם, מחזור הלוואה ואף למכירת הנכס ורכישת אחר במקומו.

ישנן בשוק דירות למכירה אשר לכל אחת יתרונות וחסרונות, כך גם בתחום לקיחת המשכנתא. לכל מסלול ישנם היתרונות והחסרונות שלו, וכדי ליצור תמהיל מדויק ומותאם, יש לבחון את כל המשתנים ולתת לכל אחד מהם את המשקל הראוי לו.

Picture of ייעוץ משכנתאות - הכל במקום אחד

ייעוץ משכנתאות - הכל במקום אחד

אנו רואים בהלוואות משכנתא הזדמנות פיננסית נהדרת ומרגשת עבור הלווים ובני משפחותיהם, ומבטיחים שעם ניטור ובקרה נאותים נוכל למקסם את הפוטנציאל שלה, ובכך לחסוך כסף רב למה שחשוב באמת – העתיד. לשם כך, החלטנו להעניק תמיכה צמודה ללקוחותינו לאורך כל תקופת החזר ההלוואה ולהחזיק בכלכלן בכיר אשר ידאג למעקב שוטף אחר התנאים המתוארים בה על בסיס שער החליפין הנוכחי ותנודות השוק הרלוונטיות. אנו מתחייבים למקסם את רווחי המסחר ולשיפור נוסף של מצבו הפיננסי של הלווה בטווח הקרוב והארוך.

אהבתם? שתפו את המאמר!

תוכן עניינים